Máme nové japonské perá — OHTO GS01!

Ste zvedavý?

V mojom ateliéri nevznikajú len produkty, ktoré sú viditeľné v obchodíku, ale vzniká tu aj mnoho jedinečných spoluprác, ktorých výsledkom sú ručne viazané produkty vyrábané špeciálne na mieru.

Kuchársky zápisník rodiny Czelisovej

Prvý zápisník, do ktorého som viazala ručne robený slovenský papier, vznikal v ateliéri na prelome rokov 2022 a 2023. Kožená väzba zápisníka obsahuje 228 strán ružového papiera v hladenej i nehladenej forme, s kvetmi i bez kvetov, presne tak, ako bolo želaním. Na mieru robená bola aj nenápadná horúca razba textu na koženom obale. Tento zápisník bude špeciálnou kuchárskou knihou, do ktorej sa budú písať či lepiť rodinné recepty. Formát väzby je zhruba A4 a váži asi 2,7 kg.

Fotoalbum rodiny Judiakovej

Toto je zatiaľ najhrubší fotoalbum, ktorý bol vyrobený v mojom ateliéri, podarilo sa mi ho dokončiť v decembri roku 2019. Výnimočný vianočný darček, ktorý vymyslela dcérka pre svojho tatku — ručne viazaný kožený fotoalbum, ktorý pojme aspoň 400 fotografií zo života oravskej rodinky. Album obsahuje 200 strán v rozmere 28 × 28 cm. Väzba je hrubá 12 cm a váži 3,5 kg.

Maxifotoalbum rodiny Starinskej

Toto je ďalší na mieru vyrábaný maxifotoalbum, ktorý sa mi podarilo zhotoviť v jeseni 2019. Vznikol podľa konkrétnych požiadaviek klienta — obsahuje 192 strán v rozmere 35 × 50 cm, väzba je šitá niťou výraznej červenej farby a obal je vyrobený z krásnej melírovanej kože v tmavohnedom odtieni. Hrúbka väzby je 11,5 cm. Fotoalbum váži 9 kg.

Maxifotoalbum rodiny Jurčovej

Maxifotoalbum je skutočne veľký fotoalbum robený na mieru pre jednu slovenskú rodinku za účelom rodinného fotoalbumu pre lepenie nadštandartných fotografií vo formáte B2. Fotoalbum obsahuje 96 strán 380g talianskeho papiera. Každá strana má formát 65 × 80 cm. Kožený obal je vyrobený z dvoch kusov kože, tie sú v zadnej časti nadpojené dvojitým ručným stehom a celkovo tak obal dosahuje dĺžku takmer 2 m. Do dnešného dňa je to moja najväčšia ručne robená väzba. Váži 15 kg.

Bibliofília Petry Štefankovej

Najväčší a najťažší zápisník, ktorý som kedy viazala, tak to je bibliofília vyrábaná na mieru pre slovenskú umelkyňu Petru Štefankovú. Obsahuje 40 jedinečných malieb vo formáte 42 × 60 cm realizovaných na značkovom papieri Fabriano a váži takmer 8 kg. Plánovalo sa, že bibliofília bude súčasťou autorkinej výstavy, a že tak bude k nahliadnutiu širokej verejnosti, ale ešte pred jej otvorením si toto dielko našlo nový domov ďaleko za hranicami nášho Slovenska.

Les Aventures de Papi Bernard Lucie Budzákovej

Les Aventures de Papi Bernard je útla knižočka plná príbehov zo života starého otca Bernarda. V náklade 15 ks sa stáva hmotnou spomienkou na krásny a vzrušujúci život Nathalinho dedka. Knižku graficky spracovala výtvarníčka Lucka Budzáková. Pre realizáciu ručnej väzby bola zvolená jednoduchá, ale zato esteticky efektná japonská väzba.

Decko_diáre Viktórie Horňanovej

Decko_diáre sú neobyčajné diáre realizované v spolupráci s výtvarníčkou Viky Horňanovou a ďalšími 12 umelkyňami. Bielo-biela kombinácia a vo vnútri 12 mesiacov, každý inak a inou umelkyňou graficky spracovaný. Diáre boli zviazané v limitovanom počte 33 kusov (pre rok 2018) a v limitovanom počte 44 kusov (pre rok 2019). Typickým znakom decko_diárov sa stala čistá väzba z umývateľného papiera, ktorá má nenápadné biele stehy, vo vnútri praktické záložky a celá je fixovaná gumičkou.

Ludolph Karin Koprivňanskej

Ludolph je veľký skicár vo formáte A4 vyrobený na mieru pre výtvarníčku Karin. Do čiernej hladenice som zviazala celkom 2,5 kg bieleho a čierneho talianskeho papiera Fabriano s hladkým aj zrnitým povrchom. Dizajn väzby bol navhrnutý tiež špeciálne, na mieru pre túto jedinú zákazku.