Máme nové japonské perá — OHTO GS01!

Ste zvedavý?

Diáre 2022: kolekcia Hravá

23. 10. 2021

Keď som sa zamýšľala nad touto kolekciou diárov, priznám sa, nevedela som, ako ju graficky pojmem. Ale ako to u mňa býva, najväčšou inšpiráciou pri mojej tvorbe je nakoniec vždy samotný materiál.

A na začiatku roka som objavila nové papiere. Nádherné papiere. A pri tom ekologické papiere.

Ale zrazu mi to prišlo veľmi jednoduché, to už mám vybratý papier na nové diáre? Tak rýchlo? Z nepochopiteľných dôvodov mi to nesedelo a nejak som usúdila, že to vôbec nie je zábava. Vlastne, že je nuda, vybrať si len jednu značku papiera a využiť len jej ponúkanú farebnú škálu. Začala som sa teda hrať. Zložila som vlastnú farebnú paletu a tá sa teraz dostala na obálky diárov.  

Nájdete v nej papiere rakúske, francúzske i talianske. Papiere na povrchu hladké i trochu drsnejšie. Papiere ktoré majú jednotný farebný odtieň alebo také, v ktorých vidíte recyklované čiastočky. A v jednom papieri tieto čiastočky aj žiaria. 

Je to nádherná paleta papierov a za každým je iný príbeh jeho vzniku. Tie talianske sú vyrábané aj zo zvyškov plodín (kukurice) alebo zo zbytkovej kože či zbytkových bavlnených vláken. Tie francúzske sú zase farbené prírodnými pigmentami. A tie rakúske sa pýšia značkou Blue Angel, najstaršou eko značkou, ktorá sa udeľuje výrobkom šetrným vo všetkých smeroch k životnému prostrediu.

Bola to veru jazda, nakombinovať ich a hlavne zohnať v tej správnej gramáži pre ten ktorý produkt. Ale môžem si za to sama. (smiech cez slzy, teraz už len smiech)

Vzniká teda kolekcia Hravá.

Hľadaj ma. Chyť ma. Čik-čik. Ty si. Nie, ty si, ja som stále v domčeku.
Jakub, chleba nakúp.
A vieš nakresliť domček jedným ťahom? Ukáž!
Mňam. Mňam.
Poďme sa už hrať!

Kolekcia Hravá spomína na detské letné prázdniny. Na nekonečné hry s loptou a naháňačky, ale i na tajné vyjedanie zeleného hrášku z babkinej záhrady.

Týždenný diár 2022 malý

V ponuke tradične nájdete týždenný diár malý vo formáte 12 x 17 cm, ktorý obsahuje 160 strán luxusného papiera vyššej gramáže 90 gsm. Týždeň je rozvrhnutý na jednej dvojstrane a diár obsahuje navyše aj ročný prehľadový kalendár 2022 a 2023, dvojstrany na písanie cieľov pre každý polrok, mesačný prehľadový kalendár 2022, strany na zaznamenávanie hesiel, pravidelných výdajov či želaní a tiež aj prázdne bodkované strany pre vlastné poznámky.

Týždenný diár 2022 veľký

V štandardnom formáte A5 nájdete v ponuke zase týždenný diár veľký Základ diára tvorí 54 dvojstrán, v ktorých sú jednotlivé dni daného týždňa usporiadané vertikálne, v stĺpcoch. Rovnako ako aj týždenný diár malý, má aj tento typ diára 160 strán a okrem týždenného kalendária sa v ňom nachádzajú aj ročné a mesačné prehľadové kalendáre a dvojstrany na písanie hesiel, výdajov, želaní či iných osobných poznámok.

Mesačný diár 2022

Mesačný diár nechýba ani v tohtoročnej kolekcii. Jeho praktická zošitová väzba v sebe ukrýva celkom 64 strán luxusného papiera, kalendárium aj v tomto je potlačené jemnou sivou farbou. Okrem dvojstrán s mesačným kalendárom obsahuje tento diár aj spomínané prehľadové kalendáre, doplnkové dvojstrany a spomedzi všetkých diárov aj najväčší podiel prázdnych bodkovaných strán (20 strán) určených pre vlastné poznámky.

Denný diár 2022

K tradičnému mesačnému a týždennému diáru tento rok pribudol nový typ diára. Diár denný je tohtoročnou novinkou! Bol navrhnutý pre diárového nadšenca — jednoznačne ide o najobjemnejší diár z ponuky, má až 368 strán, ale vďaka praktickému slovníčkovému formátu je veľmi pohodlný na používanie. Pre jeho nenápadnú sadzbu sa však nemusí používať len ako plánovač, ale skvelo poslúži aj ako denník. 

Do denného diára sa zmestili aj tradičné ročné a mesačné prehľadové kalendáre, ale dokonca aj doplnkové dvojstrany na zaznamenávanie hesiel, pravidelných výdajov či želaní a obsahuje aj zopár prázdnych strán pre vlastné poznámky.

Pevná a praktická väzba zároveň

Samozrejmosťou týždenných a denných diárov je niťou šitá väzba, ktorá je však plne otvárateľná. To znamená, že diár po otvorení zostáva naozaj otvorený a veľmi pohodlne sa doňho píše (a aj do toho 368-stranového).

Kolekcia Hravá je plná detských aj dospeláckych výmyslov. Vyrobená z osobne vybratej palety ekologických papierov. Navrhnutá a vytlačená v Bytči. Zošitá strojovo v spolupráci s ďalšími lokálnymi tlačiarňami. A spracovaná do väzby ručne, obálka po obálke, dierka po dierke, domček po domčeku so všetkou hravosťou.

Viac informácii o konkrétnych diároch nájdete tradične na eshope v sekcii diáre 2022.