Plním si tvorivé sny

Určite to poznáte, nájsť vhodný materiál pre výrobu svojich vlastných produktov je častokrát tá najnáročnejšia vec. Dokonca je to ešte ťažšie, ako vyrobiť samotný produkt. A tak to býva aj u mňa.

Pamätám si, že som do prvých zápisníkov viazala ešte taký ten klasický kancelársky papier, jediný druh papiera, ktorý u nás v papiernictve predávali. Potom som objavila na internete Ameriku, náčrtkový papier :D, ale aj tak to stále nebolo ono.

_DSC0579

Začala som teda s malou dušičkou oslovovať veľkých dodávateľov papiera. Áno, slečna Slaninková, tento papier máme skladom, ale pri takom malom množstve si ho musíte prísť prevziať k nám do skladu, do Bratislavy. Áno, slečna Slaninková, tento papier máme k dispozícii, ale budeme si ešte účtovať manipulačný poplatok vo výške XY eur nakoľko Vaša objednávka neprekročila minimálnu hranicu. Áno, slečna Slaninková, tento papier je možné si u nás zakúpiť, ale narezať na formáty si ho musíte vo vlastnej réžii. V začiatkoch mojej tvorby to bolo teda všelijaké, ale neodradilo ma to :-)

kozeny-zapisnik-ana4

No a tento rok sa mi podarilo konečne zohnať ten môj vysnívaný papierik. ♥ Krásny papierik. Papierik maslovej farby. Papierik s hladkým až zamatovým povrchom.

S novým papierom prišiel do mojej zápisníkovej ponuky aj ďalší nový formát. Štandardné formáty A6, A5 a A4 som zachovala, ale aj napriek tomu sa mi žiadal ešte jeden, hovorím tomu „taký akurátne veľký“ :-) A preto som doplnila do mojej galérie aj formát B5formát o niečo väčší ako A5, ale zároveň menší ako A4. Od tejto chvíle je teda možné nájsť u mňa zápisníky vo formáte A6, A5, B5 a A4 nielen s čistými stranami, ale aj s linajkami.

kozeny-zapisnik-viktoria1

Tento rok si však v mojej tvorbe plním viaceré sny :-) Konečne sa mi podarilo vyrobiť kožené púzdierká – na všetky papierové a s nimi súvisiace záležitosti. A tak som pridala do mojej ponuky aj ručne šité kožené peračníky, Avu a Martu:

Ručne šitý kožený peračník alebo púzdro Marta. Michaela Slaninková.

Ručne šitý kožený peračník alebo púzdro Ava. Michaela Slaninková.

A najčerstvejšou novinkou je v tento moment kožené portfólio Ráchel – perfektné na uschovanie dokumentov vo formáte A4 alebo dokonca aj notebooku (alebo žeby to bola pre nás dámy konečne dostatočne veľká listová kabelka? :D).

Kožené portfólio. Kožený folder. Kožený obal na notebook. Kožená listová kabelka. Ručne šité. Michaela Slaninková. zapisniky.sk

Oba typy púzdier – peračník aj portfólio – som šila voskovanými ľanovými niťami a len ručne pravým sedlárskym stehom. Oproti šijaciemu stroju je to časovo náročnejšia záležitosť, ale čo sa týka trvanlivosti spojov, tak sedlársky steh nemá konkurenciu a to je predsa nadovšetko! :-)

Kožené portfólio. Kožený folder. Kožený obal na notebook. Kožená listová kabelka. Ručne šité. Michaela Slaninková. zapisniky.sk

To je odo mňa na dnes (a po dlhej dobe) všetko :-) Teraz si užívam jesenné slniečko, ale makám stále, na zozname sú diáre na rok 2019, odhalím ich čoskoro! :-)

Prajem všetkým krásny a úspešný deň,

Michaela

 

Author článku:

Volám sa Michaela a pochádzam z Bytče. Milujem design, ručnú prácu, papier a písmená (a ľudovô!). Ak by som sa mala charakterizovať jedným slovom, poviem, že som detailista.