Blog

Ručne viazaný kožený fotoalbum na polaroidy. Vyrobený v Bytči. Michaela Slaninková.

Novinka: Ručne viazané kožené fotoalbumy

Po niekoľkých mesiacoch sa mi konečne podarilo dostať do finálnej podoby ďalší ručne robený produkt z mojej dielničky — kožený fotoalbum! Rada by som Vám teda dneska predstavila prvé kúsky. :-) Každý fotoalbum má 104 strán na lepenie fotografii a tiež transparentný papier na ich ochranu. Papierik do albumov bol starostlivo vyberaný vzhľadom na výrobu, životné prostredie a trvácnosť. Ten pevnejší papier je talianskej výroby, má top ekologické vlastnosti, na jeho výrobu boli použité .
Decko_diár 2018. Väzba Michaela Slaninková.

Viazala som decko_diáre’18

Možno ste už zachytili a možno že nie, tento rok sa mi podarilo okrem vlastných diárikov urobiť aj jednu špeciálnu diárovú vec navyše :-) Oslovila ma milá Viky (všetci ju poznáte ako decko_), že či by som sa nechcela postarať o väzbu jej netradičných diárov na rok 2018. Jasnačka a veľmi rada! A tak sa stalo, že v januári 2018 sa pod mojimi rukami zrodilo 33 skutočne netradičných diárikov: väzba bielo-bielo-biela ako nepopísané plátno, .
Slovenský mesačný diár 2018. Vzor Panenka. Vyrobené na Slovensku, v Bytči. Michaela Slaninková.

Mesačné diáre 2018 — kolekcia Rezbár

Rada by som Vám predstavila moje nové mesačné diáre 2018. Tento rok som sa pri výrobe obálok nechala inšpirovať ručnou prácou môjho dedka Slaninku, ktorý sa venoval vo svojom voľnom čase drevorezbe. Jeho obrazy visia v každej Slaninkovskej obývačke, a tak obklopená týmito drevorezbami som si povedala, že ich prenesiem aj na papier a ukážem ich svetu :-) Preto kolekcia na rok 2018 má názov Rezbár a tvoria ju mesačné diáre vo variante Panenka, Sedemdesiat (sukien) a Vrchy. Diáre 2018 sú tlačené na .
Ručne viazané kožené zápisníky, denníky a diáre zo Slovenska. Vyrobené v Bytči. Autor: Michaela Slaninková.

Nové zážitky, nové zápisníky!

Aj keď som už dospelá, tak leto bude pre mňa predstavovať vždy ten deň, keď ráno vstanem na kukot kukučky, keď odčítam na teplomeri 45 °C, keď si dám na raňajky rožok s jahodovým džemom, keď vyrátam pod dedkovým dozorom hárok rukou písaných príkladov z algebry, keď si postavím na záhrade bunker zo starých diek, keď mi babka urobí na obed parené buchty s čučoriedkami a strúhanou čokoládou, keď vyskúšam môj prvý a jediný .
Rýdzoslovenský týždenný diár 2017. Navrhla Michaela Slaninková.

Rýdzoslovenské diáre 2017 už v ponuke

Zvládla som to a prinášam Vám novinku v podobe rýdzoslovenských diárov 2017! :-) Aj tento rok som sa nechala inšpirovať slovenskou ľudovou tvorbou, a preto sú všetky moje obálky pokreslené rýdzoslovenským ornamentom. Mesačné diáriky prešli malým redizajnom: ilustrovala som predsádky, doplnila kalendár o pekné slovenské príslovia, rozšírila plochu plánovacej agendy ako najviac sa dalo a pripojila listy na rozvrhnutie a prehodnotenie ročných cieľov. Nech sa Vám páči čo najviac! :-)       >> Pozrieť .
Fotopostup, postup, návod: Kožený zápisníkový prívesok z kože. Autor: Michaela Slaninková zapisniky.sk

Fotopostup: Vyrob si kožený zápisník na krk!

Konečne som našla odvahu pre ďalší fotonávod, a tak som sa rozhodla, že Vás naučím ako si vytvoriť ten najmilší zápisník z mojej dielničky vlastnými rukami (počúvam ako o ňom hovoria dievčatá a žienky naokolo). Veď nech máme teda radosť všetky! :-) Vyrobíme si teda nielen kožený prívesok, ale aj plne funkčný zápisník na krk! Na výrobu zápisníkového prívesku z kože budeme potrebovať: 3 listy papiera vo formáte A4. Odporúčam papier plošnej hmotnosti do 90 g/m², .
Stiahni si prehľadný plánovač cieľov na rok 2016

V novom roku nové ciele

Prvý pracovný deň v novom roku 2016 je už za mnou. Nebol veľmi hektický… Povedala som si, že sa budem rozbiehať pekne pomaly a hlavne budem premýšľať tak globálne, čo podniknem v priebehu týchto ďalších 12 mesiacov. A tak si vravím, patrilo by sa to aj zaznamenať a počas celého toho roku na to jedným očkom aj pokukovať… Veď to poznáte, novoročné predsavzatia si dávame každý rok, sľubujeme, zaprisahávame sa… ale ako to vždy .
Pracovitý realizačný tím deviantArt Slovakia v týchto dňoch vydal prvú elektronickú knihu s názvom devArt Slovakia -- THE BOOK so zámerom informovať svet o novinkách zo Slovenska.

V knihe devArt Slovakia — THE BOOK

Akú mám ja len radosť! :-) V lete sa niečo šepkalo, že vraj už konečne vyjde tá dlhoočakávaná kniha, že konečne sa zrealizuje ten nápad, ktorý vznikol pred 4 rokmi… A je to tu! A ja môžem byť toho súčasťou, za čo veľmi pekne ďakujem! :-) O čo teda ide? Pracovitý realizačný tím deviantArt Slovakia v týchto dňoch vydal prvú elektronickú knihu s názvom devArt Slovakia — THE BOOK so zámerom informovať svet o novinkách zo Slovenska, a teda prezentovať .
Všade samé diáre, ktorý si mám vybrať? Problematiku diárov popisuje v článku Michaela Slaninková

Všade samé diáre, ktorý si mám vybrať?

Rok 2015 sa nám pomaličky blíži ku koncu, za oknom vyzeráme prvý sniežik, jednoducho, čakáme na to magické obdobie — Vianoce. Ale aj v mojom zápisníkovom svete je toto obdobie niečím čarovné — na pultoch predajní a vo virtuálnych galériach e-shopov sa objavujú prvé diáre na nadchádzajúci rok 2016. Aj vy patríte k tým ľuďom, ktorí ešte stále nemajú jasno, pre ktorý diár sa rozhodnúť? Denný na dvoch stranách? Týždenný s vertikálnym usporiadaním dní? .
Michaela Slaninková na knižnom veľtrhu LITR v Olomouci

Bola som tam! #LITR

Minulý víkend to v Olomouci žilo knihami! Konkrétne sa v tomto českom mestečku konal prvý ročník knižného veľtrhu LITR, ktorý bol zameraný nielen na autorské a umelecké publikácie vydávané malými nezávislými nakladateľmi, ale jeho záujmom bolo aj prezentovať magazíny, komiksy či originálne kancelárske a výtvarné potreby. Fotografie z udalosti si môžete pozrieť na mojej facebook stránke a video priamo tu, pod týmto textom. Tak dovidenia o rok, Olomouc! :-)