Blog

Ručne viazaný veľký kožený zápisník. Slaninková. zapisniky.sk

Najväčší kožený zápisník

Naskytla sa mi taká vec, že urobiť naozaj poriadny zápisník. Vravím si teda, šak A2 formát zvládnem, len či zoženiem takú veľkú kožu a taký veľký papier? To som si naozaj na začiatku myslela, že veď naozaj, o formát nejde, ale veru, nebolo to až také jednoduché :D veď strana o veľkosti 42 × 60 cm nie je až taká malá :D Ale pokiaľ človek neskúsi, tak nevie :-)   A vlastne nešlo ani .
Mesačný diár 2019. Slovenský kalendár 2019. Kolekcia Drotár. Michaela Slaninková. Papiernictvo Slaninková. Vyrobené na Slovensku. zapisniky.sk

Diáre 2019: kolekcia DROTÁR

Tento rok som zase dlho premýšľala, ako by som obzvláštnila obálky diárov. Budú jednofarebné? Alebo ich bude zdobiť nejaký vzor? Nechám sa zase inšpirovať slovenskou ornamentikou? Váhala som dlho, až nakoniec mi došlo, že chcem spraviť niečo úplne svoje, ale aj slovenské! A potom mi to trklo, ja som z Bytče, a to je predsa drotársky kraj, veď stále o tom počúvam! A tak sa zrodila kolekcia DROTÁR. Tému drotárstva som si teda po svojom .
Kožené portfólio. Kožený folder. Kožený obal na notebook. Kožená listová kabelka. Ručne šité. Michaela Slaninková. zapisniky.sk

Plním si tvorivé sny

Určite to poznáte, nájsť vhodný materiál pre výrobu svojich vlastných produktov je častokrát tá najnáročnejšia vec. Dokonca je to ešte ťažšie, ako vyrobiť samotný produkt. A tak to býva aj u mňa. Pamätám si, že som do prvých zápisníkov viazala ešte taký ten klasický kancelársky papier, jediný druh papiera, ktorý u nás v papiernictve predávali. Potom som objavila na internete Ameriku, náčrtkový papier :D, ale aj tak to stále nebolo ono. Začala som teda .
Ručne viazaný kožený fotoalbum na polaroidy. Vyrobený v Bytči. Michaela Slaninková.

Novinka: Ručne viazané kožené fotoalbumy

Po niekoľkých mesiacoch sa mi konečne podarilo dostať do finálnej podoby ďalší ručne robený produkt z mojej dielničky — kožený fotoalbum! Rada by som Vám teda dneska predstavila prvé kúsky. :-) Každý fotoalbum má 104 strán na lepenie fotografii a tiež transparentný papier na ich ochranu. Papierik do albumov bol starostlivo vyberaný vzhľadom na výrobu, životné prostredie a trvácnosť. Ten pevnejší papier je talianskej výroby, má top ekologické vlastnosti, na jeho výrobu boli použité .
Decko_diár 2018. Väzba Michaela Slaninková.

Viazala som decko_diáre’18

Možno ste už zachytili a možno že nie, tento rok sa mi podarilo okrem vlastných diárikov urobiť aj jednu špeciálnu diárovú vec navyše :-) Oslovila ma milá Viky (všetci ju poznáte ako decko_), že či by som sa nechcela postarať o väzbu jej netradičných diárov na rok 2018. Jasnačka a veľmi rada! A tak sa stalo, že v januári 2018 sa pod mojimi rukami zrodilo 33 skutočne netradičných diárikov: väzba bielo-bielo-biela ako nepopísané plátno, .
Slovenský mesačný diár 2018. Vzor Panenka. Vyrobené na Slovensku, v Bytči. Michaela Slaninková.

Mesačné diáre 2018: kolekcia Rezbár

Rada by som Vám predstavila moje nové mesačné diáre 2018. Tento rok som sa pri výrobe obálok nechala inšpirovať ručnou prácou môjho dedka Slaninku, ktorý sa venoval vo svojom voľnom čase drevorezbe. Jeho obrazy visia v každej Slaninkovskej obývačke, a tak obklopená týmito drevorezbami som si povedala, že ich prenesiem aj na papier a ukážem ich svetu :-) Preto kolekcia na rok 2018 má názov Rezbár a tvoria ju mesačné diáre vo variante Panenka, Sedemdesiat (sukien) a Vrchy. Diáre 2018 sú tlačené na .
Všade samé diáre, ktorý si mám vybrať? Problematiku diárov popisuje v článku Michaela Slaninková

Všade samé diáre, ktorý si mám vybrať?

Rok sa nám pomaličky blíži ku koncu, za oknom vyzeráme prvý sniežik, jednoducho, čakáme na to magické obdobie — Vianoce. Ale aj v mojom zápisníkovom svete je toto obdobie niečím čarovné — na pultoch predajní a vo virtuálnych galériach e-shopov sa objavujú prvé diáre na nadchádzajúci rok 2016. Aj vy patríte k tým ľuďom, ktorí ešte stále nemajú jasno, pre ktorý diár sa rozhodnúť? Denný na dvoch stranách? Týždenný s vertikálnym usporiadaním dní? Či .
Ručne viazané kožené zápisníky, denníky a diáre zo Slovenska. Vyrobené v Bytči. Autor: Michaela Slaninková.

Nové zážitky, nové zápisníky!

Aj keď som už dospelá, tak leto bude pre mňa predstavovať vždy ten deň, keď ráno vstanem na kukot kukučky, keď odčítam na teplomeri 45 °C, keď si dám na raňajky rožok s jahodovým džemom, keď vyrátam pod dedkovým dozorom hárok rukou písaných príkladov z algebry, keď si postavím na záhrade bunker zo starých diek, keď mi babka urobí na obed parené buchty s čučoriedkami a strúhanou čokoládou, keď vyskúšam môj prvý a jediný .
Rýdzoslovenský týždenný diár 2017. Navrhla Michaela Slaninková.

Rýdzoslovenské diáre 2017 už v ponuke

Zvládla som to a prinášam Vám novinku v podobe rýdzoslovenských diárov 2017! :-) Aj tento rok som sa nechala inšpirovať slovenskou ľudovou tvorbou, a preto sú všetky moje obálky pokreslené rýdzoslovenským ornamentom. Mesačné diáriky prešli malým redizajnom: ilustrovala som predsádky, doplnila kalendár o pekné slovenské príslovia, rozšírila plochu plánovacej agendy ako najviac sa dalo a pripojila listy na rozvrhnutie a prehodnotenie ročných cieľov. Nech sa Vám páči čo najviac! :-)       >> Pozrieť .
Fotopostup, postup, návod: Kožený zápisníkový prívesok z kože. Autor: Michaela Slaninková zapisniky.sk

Fotopostup: Vyrob si kožený zápisník na krk!

Konečne som našla odvahu pre ďalší fotonávod, a tak som sa rozhodla, že Vás naučím ako si vytvoriť ten najmilší zápisník z mojej dielničky vlastnými rukami (počúvam ako o ňom hovoria dievčatá a žienky naokolo). Veď nech máme teda radosť všetky! :-) Vyrobíme si teda nielen kožený prívesok, ale aj plne funkčný zápisník na krk! Na výrobu zápisníkového prívesku z kože budeme potrebovať: 3 listy papiera vo formáte A4. Odporúčam papier plošnej hmotnosti do 90 g/m², .